Türkiye’nin Sıfır Kazaya Yolculuğu

TİSK ve TİSK MCV, Intenseye iş birliğiyle hayata geçirilen İSG Teknolojilerini Yaygınlaştırma Projesi kapsamında “Türkiye’nin Sıfır Kazaya Yolculuğu” nu 8 Nisan 2022 tarihinde yapılan imza töreniyle başlattı.

Proje ile sunulan yapay zekâ destekli İSG video analiz yazılım platformu sayesinde işletmelerdeki olası iş kazaları önlenebilir hale geliyor. Böylece işyerlerinde maddi manevi büyük kayıplara yol açan kazaları önlemede işletmelere kolaylık sağlanıyor.

Bugüne kadar 15’ten fazla ülkede 60 binden fazla çalışanın güvenliğine destek olan ve 15 milyondan fazla gerçek zamanlı bildirim gerçekleştiren bu teknoloji, iş yerindeki verimlilik ve iş kalitesini artırırken, çalışanlar için sağlıklı ve güvenli çalışma şartları sağlıyor.

TİSK ekosisteminde yer alan 21 üye işveren sendikasına bağlı farklı sektörlerden 200 tesisin teknoloji entegrasyonu, proje kapsamında TİSK MCV tarafından desteklenmeye başlandı. Projeye dahil olarak bu teknolojiyi kullanmaya başlayan işletmelerden oldukça olumlu geri dönüşler alınıyor ve olası iş kazalarında azalma olduğu belirtiliyor.





Diğer Projeler