Sosyal Diyalog İçinde Tüm Paydaşları Gözeten Her Türlü Çalışmaya Tam Desteğimiz Sürecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve beraberindeki TİSK Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve TİSK Yönetim Kurulu Üyeleri ile önümüzdeki hafta toplanacak Çalışma Meclisi öncesinde bir araya geldi.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol görüşme sonrasında yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu olarak çalışma hayatının üçlü sac ayağı olan kamu, işçi ve işverenin ortak akılla, sosyal diyalog içinde çalışmasına verdiğimiz önemi her fırsatta dile getiriyoruz.

Ülkemizin refahına katkı sağlayacak ve tüm paydaşlara değer katacak çalışmaları her zaman ilk önceliğimize koyuyoruz. Kalıcı faydaların ancak çalışma hayatının tüm paydaşları ile sosyal diyalog içinde ve ‘Birlikte Mümkün’ anlayışı ile sağlanabileceğine inanıyoruz.

Bu kapsamda, 5 yıl aradan sonra 29-30 tarihlerinde toplanacak olan Çalışma Meclisi’nin katkısını da çok değerli buluyoruz.

Bugün de Sayın Bakanımızla görüşmemizde birçok konuyu değerlendirdik, beklentilerimizi kendisine ilettik.

TİSK olarak, her zaman olduğu gibi tüm birikimimiz ile çalışma hayatımızı en iyi noktaya taşımaya ve devletimiz, çalışma arkadaşlarımız, işverenlerimize fayda yaratacak her türlü katkıyı vermeye yönelik kararlığımızı dile getirdik.” dedi.