Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızın Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yayınladığı mesajda ‘’Bu bayram ki Türk Ulusunun zaferle sonuçlanan bağımsızlık mücadelesinin ulusal egemenlikle taçlandırıldığı gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bize, tarihimizin en zor dönemlerinde bile yitirmediğimiz bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu hatırlatır.’’ dedi.

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük gurur ve mutlulukla kutluyoruz. Bu bayram ki Türk Ulusunun zaferle sonuçlanan bağımsızlık mücadelesinin ulusal egemenlikle taçlandırıldığı gündür. Bize, tarihimizin en zor dönemlerinde bile yitirmediğimiz bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu hatırlatır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu kıymetli günü çocuklara armağan ederek, onlara egemenliğimize ve bağımsızlığımıza sahip çıkma görevi vermiştir.

Bizler, çocuklarımızı bu ülkenin gerçek sahipleri ve geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Güzel yarınlarımızın müjdecisi çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli hediye, zor zamanlarda bile yılmadan, yorulmadan ayakta durmayı öğretmektir. Aynı zamanda, çocuklarımızı geleceğe bugünden hazırlamak da her zamankinden büyük önem taşımaktadır. Bizler, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek için her zaman olduğu gibi var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Konfederasyonumuz adına, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygı ve minnetlerimi sunuyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocuklarımız ve ulusumuz için kutlu olsun.”