Kaybedeni Olmayan Ortak Yarınlar Ödül Töreni için Heyecanlı Bekleyiş Başladı

TİSK her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve sosyal sorumluluk ödüllerini kurumlarla buluşturduğu Ortak Yarınlar Ödül Programı bu sene İşimizin Yarını ana temasıyla gerçekleşiyor.

“Birlikte Mümkün” anlayışıyla ve geleceği birlikte şekillendirme hedefiyle yürütülen Ortak Yarınlar Ödül Töreni bu yıl 2 Aralık’ta gerçekleşecek.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan dijital değişimler ve gelişmeler ışığında, topluma değer katan, iş ve işgücü dönüşümünde çalışanları geleceğe hazırlayan, kadınların ve gençlerin çalışma hayatında güçlendirilmesini destekleyen, sürdürülebilir bir dünya için ekosistemin korunmasına yönelik hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri ve örnek uygulamaları üreten kurumlar ödüllendirilecek. 

Ortak Yarınlar Ödül Programı kapsamında, aday projelerin tamamı İşimizin Yarını çerçevesinde özel olarak belirlenen 6 önemli kategoride değerlendirilecek. Proje değerlendirme süreci ise iş, sanat ve akademi dünyasının önde gelen ve sosyal sorumluluğa gönül vermiş değerli isimlerin yer aldığı aşağıdaki jüri tarafından gerçekleştirilecek.

Jüri değerlendirmesi ile paralel olarak yürüyecek halk oylaması da 19 – 25 Kasım tarihleri arasında yine  www.ortakyarinlar.com gerçekleşecek. Böylece, kamuoyu da değerlendirme sürecine katkı sunabilecek.

Sosyal sorumluluk esası ile yürütülen programda, başvuru yapan tüm kurumlar, ürettikleri projelerle ülkemize değer katarken, ortak yarınlar için bir faydaya daha imza attı. Başvuru sahipleri yaptıkları bağışlarla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ortak Yarınlar Birlikte Mümkün bağış kampanyasına destek olarak, geleceği Birlikte Mümkün kılacak ve yarınlar için umut olacak 400’ü aşkın çocuğun bir yıllık eğitimine katkı sağladı.

Kazanan kurumlar, 2 Aralık’ta www.ortakyarinlar.com web sayfasından da canlı olarak takip edilebilecek ödül töreninde açıklanacak ve program herkesin katılımına açık olacak.

Peki Ortak Yarınlar Ödül Programında Jüri Üyeleri Kimler?

Ahmet Dördüncü             Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

Atlas Sarrafoğlu              Youth For Climate (İklim İçin Gençlik Türkiye) Organizatörü & Aktivist

Cafer Uzunkaya               T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü

Deniz Ataç                        Tema Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Didem Duru                      Cisco Türkiye Genel Müdürü

Ecem Yılmazhaliloğlu       Teknolojide Cinsiyet Eşitliği Aktivisti & Technoladies Kurucusu & Stanford Öğrencisi & WEF Yapay Zeka Gençlik Konseyi Türkiye Temsilcisi

Elif Dilmen                         Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu Üyesi  & Marsh Kurumsal Risk Hizmetleri Yöneticisi

Emine Erdem                      KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı

Evrim Kuran                       Evrim Kuran Danışmanlık Kurucu & Universum Türkiye Lideri

Hacer Öznur Boyacıoğlu   Gazeteci

Nazrene Mannie                 GAN Global Apprenticeship Network Executive Director

Özcan Yıldırım                    Anadolu Ajansı – Çalışma Hayatı Muhabiri

Prof. Dr. Nebi Sümer          Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Profesörü & Kıdemli Akademisyen, İstanbul Politikalar Merkezi

Prof. Dr. Türker Özkan       TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

Prof.Dr.Cem Kılıç                TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi

Senem Başyurt                    AÇEV Genel Müdürü

Sinan Güler                          Basketbolcu & Melek Yatırımcı

Suat Özçağdaş                    Sosyal İnovasyon Merkezi Kurucusu

Tal Garih                              Alarko Stratejik Planlama Müdürü & Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Vahap Munyar                    Gazeteci

Zehra Öney                         Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı