TİSK’İN 55. KURULUŞ YILI NEDENİYLE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TİSK’İN 55. KURULUŞ YILI NEDENİYLE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TİSK’İN 55. KURULUŞ YILI NEDENİYLE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konfederasyonumuzun kuruluşunun 55. yılı nedeniyle TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen başkanlığındaki TİSK Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterimiz ve personelimiz Anıtkabir’e bir ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Önen, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu ifadeleri yazdı:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk,

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak; Konfederasyonumuzun 55’inci kuruluş yıl dönümünde sizi saygı ve minnetle anmak için bir kez daha manevi huzurlarınızdayız.

“Memleketi bayındır hale, cennet hale getirecek olan ekonomik güç ve ekonomik alandaki himmettir. Milletimizi insanca yaşatacak bir iktisat devrinin aşılması lazımdır. Hepimizin arzusu şudur ki bu ülkenin insanları ellerinde örnekleriyle tarımın, ticaretin, endüstrinin, emeğin, yaşamanın temsilcileri olsunlar” sözünüzle gösterdiğiniz yol, Türk işverenleri olarak bizlere daima ışık tutmaktadır.

TİSK Yönetim Kurulu olarak işaret ettiğiniz çağdaş uygarlık hedefine ulaşmak için açtığınız yolda kararlı bir şekilde ilerliyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Güveninize layık olmaya çalışıyor, bizlere emanet ettiğiniz Vatanımızı daha müreffeh seviyelere taşımak, gençlerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz.

Yüce Atamız,

Kurduğunuz cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatacağımıza, ilke ve devrimlerinizin koruyucusu olacağımıza söz veriyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.