TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZGÜR BURAK AKKOL’DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZGÜR BURAK AKKOL’DAN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

 

23.04.2020

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Sayın Akkol mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kurulmasıyla “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünden yola çıkarak milletimiz egemenlik hakkını kazanmış ve bütün dünyaya kendi kendini yönetebilecek büyük bir millet olduğunu bir asır önce kanıtlamıştır. 

 

Gazi Mustafa Kemal “Ancak kendilerinden sonrakileri düşünebilenler milletlerini yaşamak ve ilerlemek imkanlarına kavuştururlar” sözüyle Meclis’in açıldığı 23 Nisan tarihini tüm dünya çocuklarına armağan ederek Türkiye’nin gelecek nesillere verdiği önemi ve güveni tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 


Şahsım ve Camiamız adına, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasını sağlayan ve böylelikle bu özel günü geleceğimiz olan çocuklarımıza kazandıran Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu uğurdɑ cɑnlɑrını ortɑyɑ koyɑn şehitlerimiz ile gɑzilerimizi sɑygı ve minnetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl dönümünün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimizi daha da perçinlemeye ihtiyacımız olan bu zorlu günlerde, bayramımızı salgın tedbirlerinden taviz vermeden, ancak her zamankinden daha büyük bir coşku içinde kutlamayı umuyorum.”