Genç Kadın Lider Adaylarını Heyecanlı Geçecek Bir Eğitim Programı Bekliyor

Genç Kadın Liderler programımıza Mart ayı itibariyle 3 bine yakın başvuru aldık. Haziran ayı itibariyle alınan başvurular değerlendiriliyor.

Programda seçme ve değerlendirme süreci 4 farklı bölümden oluşuyor. Mart ayında çevrim içi başvuruların tamamlanmasıyla birlikte, tüm adayların başvuruları; video çalışması, envanter etabı ve çevrim içi mülakattan oluşan seçme ve değerlendirme süreci doğrultusunda değerlendiriliyor.  

Titizlikle ve büyük bir heyecanla yürütülen bu sürecin ardından bu bölümleri başarıyla tamamlayan 80 Genç Kadın Lider adayıyla 28 Haziran 2021'de açılış toplantısı yapılacak. Toplantıya TİSK Danışmanı Deniz Karakaş, Yenibirlider Derneği Genel Müdürü Jülide Erdoğan ve Expertera ve Future of Turkey kurucusu, Genç Kadın Liderler Programı Eğitim Danışmanı Alp Sezginsoy katılacak.


Yaklaşık bir yıl sürecek programda genç kadınlar, 3 farklı etapta eğitim görecek. 


İnteraktif geçecek bu programda ayrıca gençler yetkinlik etabında, araştırmalar doğrultusunda dijital dönüşümün en çok hissedileceği sektörlerde sosyal sorumluluk projeleri geliştirecek. Ayrıca bu projeler ile her genç birbiriyle tanışma ve ekip ruhu ile takım çalışmasını deneyimleme şansı bulacak.   
 

1.    Meslekler Etabı 
Programın Meslekler etabı, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında, gelecekte ön plana çıkacak meslek gruplarına yer veren “Jobs of Tomorrow: Mapping Opportunity in the New Economy” (Yarının Meslekleri: Yeni Ekonomide Fırsatları Planlarken) araştırmasında geleceğin meslekleri ve programa konu olabilecek meslek gruplarından kişilerin konuşmacı olarak katıldığı seanslardan oluşuyor.

Meslekler etabında 12 meslek grubu yer alıyor:
●    Yapay Zekâ
●    Veri Bilimcisi/Büyük Veri Geliştirici/Veri Analisti
●    Bulut Mühendisi/Bulut Danışmanı
●    DevOps Mühendisi
●    Yazılım Geliştirici
●    İnsan Kaynakları/İnsan ve Kültür
●    Ürün Yöneticisi
●    Agile Coach ve Scrum Master
●    Sosyal Medya Yöneticisi/Sosyal Medya İçerik Üreticisi
●    Pazarlama / Dijital Pazarlama
●    İş Geliştirme
●    Strateji

 

2.    Yetkinlikler Etabı 
Yoğun içerikli çevrim içi bir yetkinlik gelişim kampı mahiyetinde olan Yetkinlikler etabı, programa kabul edilen üniversite lisans öğrencilerinin yeni nesil liderlik içeriğinde gelişim göstermeleri beklenen yetkinlik alanlarında eğitimler alacağı bir etaptır. Bunun yanı sıra bu etap kapsamında gençler, bu eğitimleri pekiştirici proje görevlerini de tamamlayarak başarıya ulaşacaklar.

Bu etabımız 4 ana başlıktan oluşuyor:
●    Proje Yönetimi
●    Kariyer Yönetimi
●    Sosyal Beceri Yönetimi
●    Vaka Analizi

 

3.    Mentorluk Etabı 
Programımızın Mentorluk sürecinde ise, temsilci gençlerimiz alanlarıyla ilgili olarak iş hayatından kendileriyle eşleştirilen mentorlarıyla kariyer ve hayata dair gözlem yapma ve temel anlamda bir yol haritası çıkarma fırsatı buluyor.