YÖNETİM KURULU

Özgür Burak AKKOL

Yönetim Kurulu Başkanı

Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatını sürdürürken Harvard Business School ile Columbia Üniversitesi’ndeki Yönetici ve Lider Geliştirme programlarından, Columbia Business School ve London Business School’da Global Executive MBA’den başarı ile mezun olmuştur. İş yaşamına 2001 yılında ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlamıştır. Yurtdışı deneyimi sonrasında Türkiye’ye dönen Akkol, Koç Holding’e 2003 yılında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak katılmış, 2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında ise Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2014’ten bu yana Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır. Akkol aynı zamanda Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanı ve İşkur Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İngilizce bilmektedir. Evlidir.

 

Nevzat SEYOK

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
1961 Malatya doğumlu olan Seyok ODTÜ Elektrik-Elektronik Bölümünde öğrenimini tamamlayarak çalışma hayatına kurucusu olduğu KRL Elektrik-Elektronik şirketi ile başlamış olup 1991 yılında Karsu Tekstil’e geçen Seyok Karsu’da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2009-2014 yılları arasında Panfi Tarım Hayvancılık Yönetim Kurulu Üyeliği, Binicilik Federasyonu Danışma Kurulu üyeliği de yapan Seyok halen ITMF – Spinners Committee üyeliği, TOBB Tekstil Sanayi Meclisi üyeliği, Kayseri Sanayi Odası Tekstil Meslek Komite Başkanlığı, Türkiye Pamuklu Tekstil Sanayicileri Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir.

Seyok evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tufan ÜNAL

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Kütahya, Ankara ve İstanbul’da tamamlamış, 1974 yılında ODTÜ Metalurji Bölümü’nden Yüksek Mühendis unvanıyla mezun olmuştur. Askerlik görevinden sonra TÜBİTAK ve İzmir BMC San. Tic. A.Ş.’de altı yıl süreyle hizmet vermiştir. 1981 yılında Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.’de Üretim Müdürü olarak göreve başlayan ve 1987 yılında Batıçim Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen ÜNAL, halen Batıçim A.Ş. ve Batısöke T.A.Ş.’nin Murahhas Üyesi, Batı Enerji A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1992 yılından bu yana TÜSİAD üyesi olan ÜNAL, 2003-2004 yıllarında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. ESİAD kurucu üyesidir. 1997-1999 yılları arasında ESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 11.04.2008-02.06.2014 tarihleri arasında ÇEİS Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yerine getiren Tufan ÜNAL, 2014 – 2019 yılları arasında ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür. Ayrıca, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) 03.12.2016 tarihinde gerçekleşen 26. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçilmiştir. İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bekir Burak UYGUNER

Yürütme Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi

20 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ortaokulu İstanbul erkek Lisesinde tamamlandıktan sonra Yüksek öğrenimini İsviçre’de American College Of Switzerland’de tamamladı.

Deri sektöründe ailenin 3.kuşak temsilcisidir.

Uyguner Deri Pazarlama ve Ticaret A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı,
Varna Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
Uyguner Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesidir.
2011 yılından bu yana Türkiye Deri Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olup,bunun yanısıra Türkiye Deri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Almanca, İngilizce, İtalyanca, Fransızca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Rıza Kutlu IŞIK

Yürütme Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi

25 Şubat 1963 Bartın doğumlu olan Rıza Kutlu Işık, Lise öğrenimini Northfield Mount Hermon’da (ABD) tamamlamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Halen Işıklar Holding A.Ş. ve tüm Işıklar Grup Şirketleri Yönetim Kurulları Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Turgut Işık Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

T. Selüloz, Kağıt ve Kağıt Mamulleri Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

4.dan kara kuşak karateci olan Rıza Kutlu Işık, B kategorisi uluslararası karate hakemliği yapmakta ve Koşar Karate-Do Derneğinin Asbaşkanlığı’nı yürütmektedir.

Hayat Mücadele Değil ,Mücadele Hayattır ve Avcıbaşı Galip Reis ve Çırak isimli iki kitabı basılmıştır.

Sayın Işık, Naz Işık ile evli ve Turgut, Ela ve Alp isminde üç çocuk sahibidir.

Sayın Işık, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Erhan POLAT

Yürütme Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi

1958 yılında Şiran-Gümüşhane’de doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden 1983’te mezun oldu. Mezuniyetini takiben askerlik görevini yaptı.01.09.1986 tarihinde Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS)’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Uzmanlık, İktisat Müşavirliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini ifa etti. 7 ve 8. Beş Yıllık Kalkınma Planlarının hazırlanması Komisyonlarında görev yaptı. Yurt içi ve yurt dışı bir çok toplantı, seminer ve genel kurullarda temsilci olarak görev aldı. Halen Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (KAMU-İŞ) Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Polat, evli ve iki çocuk babasıdır.

F. Fethi HİNGİNAR

Yürütme Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi

 – 1946 yılında İstanbul’da doğdu.

– Sultanahmet Ticaret Lisesi ve sonrasında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1968 yılında mezun oldu.
– 1970 – 1979 yılları arasında Türk Philips’te görev yaptı.
– 1979 yılından bu yana Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de muhtelif kademelerde ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
– 1993 yılında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “YILIN İŞADAMI” seçilmiştir.
– 1997 yılında Genç Yönetici ve İşadamları Derneği “GYİAD” tarafından “Türkiye’nin En İyi 50 Yöneticisi” arasında yer almıştır.

Halihazır görevleri :

– Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,
– Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (IMSAD)
Yönetim Kurulu Başkanı,
– Gaziantep Ytong Yönetim Kurulu Başkan Vekili,
– Evren Zincir A.Ş. Başkan Vekili,
– Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu Üyesi,
– Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili,
– Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı (FİNANS KULÜP) Yönetim Kurulu Üyesi,
– Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi,
– Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi.

Evli ve 2 Çocuk babası olup, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

D. Solmaz COŞKUN

Yönetim Kurulu Üyesi

İzmit/Kocaeli’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmit‘te tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra Türkiye selüloz ve Kağıt işletmeleri Genel Müdürlüğünde personel uzmanı olarak işe başladı.

Bu kuruluştan Planlama ve organizasyon şefi olarak ayrılarak Anadolu endüstri holding A.Ş‘e proje uzmanı olarak girdi .

Bu görevi sırasında sürekli büyüyen Anadolu Grubunun otomotiv ve içecek sektörleri ile ilgili yeni yatırımlarının fizibilite etütlerinde ve Pazar araştırmalarında sorumlu görevler aldı.

Daha sonra personel ve endüstriyel ilişkiler müdürü oldu.

Grubun yurt dışında yatırımlara başlaması ile birlikte yapılan reorganizasyon çalışmalarına katıldı ve personel ve endüstriyel ilişkiler koordinatörlüğü görevine getirildi.

Grubun, Rusya, Orta Avrupa ve Orta Asya‘daki yatırımlarının organizasyon çalışmalarını yürüttü ve insan kaynakları sistemlerini kurarak çalıştırdı. Anadolu grubundan emeklilik nedeni ile ayrıldıktan sonra, serbest yönetim danışmanlığı yapmaya başladı.

Endüstriyel ilişkiler konusunda pek çok tebliğ ve makalesi bulunmaktadır.

Halen Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayii İşverenleri Sendikasının yönetim kurulu başkanıdır.

Dr. Ertan İREN

Yönetim Kurulu Üyesi

İzmir Türk Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. “Türk Hukukunda Toplu İş Sözleşmesi Hükümlerinin Hizmet Akitleri Üzerindeki Etkileri” ile “Avrupa Birliği ve Türk İş Hukukunda Üçlü Diyalog” konulu tezleriyle, İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Avrupa Birliği Hukuku Bilim Dallarında iki ayrı alanda yüksek lisans yaptı. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalında “Avrupa Birliği İş Hukuku Yönergeleri Karşısında 4857 Sayılı İş Kanununun Durumu” konulu tez çalışmasıyla bilim doktoru unvanını aldı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak iş hukuku dersleri verdi.

1995-2011 yıllarında Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikasında Avukat ve Hukuk Müşaviri olarak çalıştı. 2011 yılından itibaren Şişecam Topluluğu Endüstri İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Endüstri ilişkileri, bireysel ve toplu iş hukuku alanında ihtisaslaşmış olan Ertan İren, çalışma hayatı süresince birçok farklı işkolunda yurt içinde ve yurt dışında işçi sendikalarıyla toplu sözleşme müzakereleri yürüttü.

Türkiye Cam, Çimento ve Toprak Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu üyesi olan İren’in tezlerinden oluşan 3 kitabı ve endüstri ilişkileri alanındaki dergilerde yayınlanmış makaleleri ve incelemeleri bulunmaktadır. İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Derneği ve Peryön Üyesidir.

 

Dr. Necdet BUZBAŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Necdet Buzbaş, 15 Nisan 1948 tarihinde Samsun’da, iki katlı bir ahşap evin bahçe katında doğdu.

Merzifon İstiklal İlkokulu’nda öğrenimine başlayana dek çocukluğu Samsun Ondokuz Mayıs Mahallesinde geçti. Ortaokul’a Merzifon’da başladı ise de ikinci sınıftan itibaren Samsun Namık Kemal Ortaokulu’nda devam etti. 1965 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Lisesi’ni bitirerek, O yılların en popüler fakültesi İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. 1970 yılında Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1970-1972 yıllarında asteğmen olarak askerlik görevini yaptığı Malatya’yı hiç unutamadı.

Askerlik dönüşü Samsun tutkusundan olsa gerek, yükseköğrenimi süresince karşılıksız burs aldığı Eczacıbaşı şirketinin iş olanakları görmezden gelerek Samsun’da kurulu Adeka ilaç fabrikasında göreve başladı. Bu yönelişte lise yıllarındaki kimya öğretmeninin Adeka ilaç fabrikasının sorumlu imalat müdürlüğünü yapıyor olmasının etkili olduğu söylenir.

1975 yılında evliliğinin getirdiği zorunlulukla iş tercihini İstanbul’a yöneltmek zorunda kaldı ve Ülker’li oldu.

Ülker Gıda Sanayi A.Ş.’de, İşletme Şefliği’nden başlayan büyük koşu 2005 yılı Nisan ayında Grup Başkanlığı görevindeyken noktalandı, daha sonra İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleriyle ikinci bahar yaşayarak devam etti.

Yeni bir kırk yılım daha olsa Ülker’de çalışırım diyen Necdet Buzbaş Ülker’deki faal iş yaşamını emeklilikle sürdürüyor.

İAV Üyeliği, Kal-Der Üyeliği, TÜHOD Üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında yer alırken Gıda Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Gıda Meclisi Başkanlığı ve Türkiye Gıda Sanayii İşverenleri Sendikası Başkanlığını da yürütüyor.

Evli, iki çocuklu. İngilizce bilir, okur ve kafasına göre seyahat etmeyi sever. Sağlıklı yaşam için beslenmesine itina gösterir ve her fırsatta yürür.

Ali Cüneyt ARPACIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1 Mayıs 1951 tarihinde İstanbul’da doğdu.1973 senesinde Kimya Mühendisi oldu.

Adeka İlaç Sanayinde 1979 göreve başlayıp, 2007 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkan yardımcı, TİSK yönetim kurulu üyesi ve TOBB sektör meclisi üyesidir.

Ali Cüneyt Arpacıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Celal KOLOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

ADI SOYADI CELAL KOLOĞLU
DOĞUM TARİHİ 01.11.1951
DOĞUM YERİ ELAZIĞ
UYRUĞU T.C.
MEDENİ HALİ Evli

 

TEL (312) 447 17 00
FAKS (312) 448 27 28
ADRES Horasan Sokak, No:14 G.O.P 06700 ANKARA

E-MAİL celalkologlu@kolin.com.tr

EĞİTİM Orta Doğu Teknik Üniversitesi (1975)
Mühendislik Fakültesi
Kimya Mühendisliği Bölümü

YABANCI DİL İngilizce

Kamu ve Özel Sektör Kurum ve Kuruluşlarında Yürütülmüş olan görevler;

1996-2001 yıllarında Asfalt Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.
1997-2000 yıllarında Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.
2001-2003 yıllarında TİSK tarafından, İşsizlik Sigortası Fon Yönetim Kurulunda görev aldı.
2003-2004 yıllarında TOBB Müteahhitlik Sektör Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
2004-2005 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik ve Yüksek
Danışma Kurulunda görev almıştır.
1998- 2011 yıllarında İNTES (Türkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası)
Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
1997 -2011 yıllarında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
2010-2012 yıllarında TİSK tarafından, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

YÜRÜTÜLMEKTE OLAN GÖREVLER

1977 – KOLİN İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kurucu üyesi
KOLİN A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

2005- ASO (Ankara Sanayi Odası)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

2013- İNTES (Türkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası)
Yönetim Kurulu Başkanı

2013- TİSK tarafından, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu)
Yönetim Kurulu Üyeliği

Erol KİRESEPİ

Yönetim Kurulu Üyesi

1951 yılında İstanbul’da doğan Erol Kiresepi, St.Michel Ortaokulu ve St.Benoit Lisesini bitirdikten sonra 1973 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya bölümünden mezun olmuştur. Ardından 1975 yılında aynı üniversiteden İşletme yüksek lisansı derecesini almıştır.

Santa Farma İlaç Sanayii A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Erol Kiresepi, aynı zamanda Gürel İlaç Ticaret A.Ş. ve Palmer İlaç Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi’dir.

Erol Kiresepi, 1977 ve 2003 yılları arasında “Türkiye Kimya İlaç Petrol Plastik ve Lastik İşverelerin Sendikası’nda (KİPLAS)” Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 2003 yılından bu yana ise Sendikanın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

1983-2014 döneminde Türkiye İlaç Sanayii Derneği’nde (TİSD) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Kiresepi, 1994 yılından 2018 e kadar Türkiye Odalar Birliği’nde İlaç Sanayi Sektör Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2001 yılında İstanbul Sanayi Odası’nda Meslek Komitesi Üyeliğine seçilmiş ve 2009 yılından 2018 yılına kadar da Meslek Komitesi Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası Vakfı (ISOV) üyesi olan Erol Kiresepi 2009-2017 yılları arasında İstanbul Sanayi Odasını temsilen ISOV Eğitim İhtisas Komisyonu üyeliği yapmıştır.

Dış İlişkiler Ekonomik Kurulu DEIK te Türk İtalyan İş Konseyi üyesi ve aynı Konseyin İcra Kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunda (TİSK) 1993 ve 1998 yılları arasında Denetleme Kurulu Üyesi, 2002-2008 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi, 2013-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. Kiresepi hala Konfederasyonda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

2004-2013 yılları arasında TİSK Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi, 2014’ten bu yana ise aynı Komisyonun Başkanı olarak Türk İşverenlerini uluslararası platformlarda temsil etmektedir.

2004-2018 yılları arasında Türkiye Avrupa Birliği Karma İstişare Kurulu (KİK) Üyeliği yapmıştır.

2011 yılından itibaren ise TİSK’i G20 ve B20 sürecinde temsil etmektedir.
Bu süreç kapsamında olmak üzere; 2011 yılı G20 Fransa Dönem Başkanlığında ve 2013 yılı G20 Rusya Dönem Başkanlığında sürdürülen çalışmalarda, işveren kanadını temsilen B20’nin İstihdam Görev Gücünde üye olarak görev almıştır.

Erol KİRESEPİ, 2014 yılında Avustralya’nın ev sahipliğini yaptığı G20 Dönem Başkanlığı sürecinde yürütülecek çalışmalara yön vermek amacıyla, uluslararası arenadaki CEO’lardan oluşan CEO Forumu’na seçilmiş ve 2014 yılında da görevine devam ederek B20 İstihdam Görev Gücü Üyeliğine tekrar davet edilmiştir.

Ayrıca 2013 ve 2014 yıllarında B20 İstihdam Görev Gücünü temsilen, G20 İstihdam Görev Gücü ve G20 Çalışma Bakanlarının yer aldığı muhtelif platformlarda Dünya İşverenlerini temsil etmiştir.

2015 yılında G20 Türkiye Dönem Başkanlığı çerçevesinde oluşturulan B20 Türkiye Yürütme Kurulunun 7 üyesinden biri olarak Hükümetimiz tarafından tayin edilmiş olan Erol Kiresepi, halen B20 İstihdam Görev Gücünde görev yapmaya devam etmektedir.

2017 yılında Almanya ve 2018 Arjantin G20 dönem başkanlığında B20 İstihdam ve Eğitim Görev Gücü Eş Başkanlığına seçilmiştir.

Erol Kiresepi Mayıs 2017 de 3 yıllık bir dönem için Uluslararası İşveren Teşkilatı (IOE) nın Başkanlığına seçilmiş olup, halen bu göreve devam etmektedir

Uluslararası İşveren Teşkilatı, merkezi Cenevre’de bulunan, dünyadaki 148 ülkenin işveren teşkilatlarının üye olduğu, üyeleri aracılığıyla dünyada 50 milyondan fazla işvereni Uluslararası Çalışma Örgütü ILO, Birleşmiş Milletlerin tüm kuruluşları ve G7/G20 nezdinde, çalışma hayatı ve sosyal politikalar konusunda temsil eden tepe işveren örgütüdür.

Mehmet Naci İLCİ

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 tarihinde Muş’ta dünyaya gelen Naci İLCİ, eğitimini Muş ve Mersin’de tamamlamıştır.

Eğitim döneminin ardından iş hayatına atılan Naci İLCİ, genç yaşta gıda ve elektronik alanlarında gerçekleştirdiği yatırımlarla sanayiciliğe ilk adımlarını atmıştır.

2005 yılında ticari faaliyetlerini aile şirketleri olan İLCİ Grup bünyesine dâhil ederek sürdürme kararı almıştır. İLCİ Holding, inşaat, turizm, madencilik ve tarım gibi farklı sektörlerde faaliyetlerini sürdürmektedir. Holding Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, 2006 yılından bu yana grup şirketlerinden biri olan İLTAŞ Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir.

 Bugüne değin çeşitli sektör kuruluşlarında önemli görevler üstlenen Naci İLCİ, 2018 yılından bu yana Ankara Ticaret Odası bünyesinde “Kömür ve Yeraltı Kaynakları Meslek Komitesi Meclis Üyeliği” görevini yürütmektedir. Kurucularından biri olduğu Maden Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (MASİS), 2019 yılının Mayıs ayında gerçekleştirdiği ilk Genel Kurulu sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Halen bu görevini sürdürmekte olan Naci İLCİ, madencilik sektörünün seçkin firmalarının temsil edildiği sendika bünyesinde gerçekleştirilecek faaliyetlerle, ülke ekonomisine ve sektörün gelişimine katkı sunma adına çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Naci İLCİ evli ve dört çocuk babasıdır.

Hasan Özcan AYDİLEK

Yönetim Kurulu Üyesi

Hasan Özcan Aydilek, 1978’de getirildiği Mercedes-Benz Türk A.Ş’de Mali İşler Müdürlüğü görevini 1992 yılına kadar sürdürdü. 1992-1996 yıllarında Bosch-Siemens Ev Aletleri Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Aydilek, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş İcra Kurulu ile Robert Bosch A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Aydilek, halen BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini sürdürüyor. Aydilek, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.

2013’ten bu yana MESS Yönetim Kurulu Üyeliği görevine devam eden Aydilek, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Denetleme Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuştur. Aydilek, 2011 – 2015 döneminde Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

 

Celal KAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

1958 yılında Gümüşhane’de doğan Celal KAYA, Erzurum Lisesi’ni bitirdikten sonra yabancı dil eğitimini 1977 yılında Colchester-İngiltere’de almıştır. Atatürk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1982 yılında Koçkaya A.Ş.’nin Erzurum Şube Yetkilisi olarak başlamıştır. Üç yıl süren Şube Yetkilisi görevinden sonra 1985 yılında Koçkaya Holding bünyesindeki Şirketlerin İthalat Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 1988 yılında ise Kale Oto Radyatör A.Ş. Çayırova-Gebze tesislerinin kuruluşunda görev almış ve hâlen bu şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Aynı zamanda Metal, Otomotiv, Eğitim ve Sigorta alanında hizmet veren Koçkaya Holding’e bağlı diğer şirketlerdeki Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

TAYSAD – Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin 2010-2012 yılları arasında Başkanlık görevini yürüten Celal KAYA, hâlen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Otomotiv Yan Sanayi Meclis Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası Kara Taşıtları Yan Sanayi Meslek Komitesi Başkanlığı, Gebze Teknik Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve MESS (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

İngilizce bilen Celal KAYA evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet BAYRAKTAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1955 yılında Hatice - İzzet Bayraktar çiftinin ortanca çocuğu olarak Kayseri’de dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Endüstri Mühendisliği Teknolojisi dalında ABD de tamamlayarak 1979 yılında Türkiye’ye döndü ve aile şirketi olan Bayraktarlar Holding’e bağlı Farba’da görev almaya başladı.

 Türkiye’deki ilk far ve stop lambası imalatçısı olan Farba’nın gerek kurulmasında gerekse gelişmesinde önemli roller üstlendi. Almanya’da aynı konularda faaliyette bulunan odelo firmasını satın alarak Bayraktarlar Holding bünyesine kattı. Bugün gelinen noktada odelo-Farba Otomotiv  Aydınlatma gurubu, başta Alman araç üreticilerinin stratejik imalatçısı olduğu gib, bir dünya markası olarak dünyanın  en önemli marka ve modellerine üretim yapmaktadır.

 Türk otomotiv sektörünün gelişmesi ve küresel otomotiv sektörünün önemli bir parçası olması için başta Taysad sektörel derneğinde 12 yıl yönetim kurulu ve sonrasında da 5 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Yine aynı dönemlerde TOSB OSB nin kurulması ve hayata geçirilmesi ve bugünlere gelmesi için uzun yıllar Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

 İstanbul Sanayi Odası otomotiv meslek komitesi, meclis üyeliklerini temsilen TOBB da delege olarak görev yapmıştır. Halen, Kocaeli Sanayi Odası Meclis üyeliği, TOBB delegesi ve Sanayi Konseyi üyeliklerini sürdürmektedir. Ayrıca TOBB otomotiv Yan Sanayi Meclisi’nin de 20 yıldır Başkanlığını yapmış, 2017 yılında bu görevi bir başka üyeye devretmiştir.

 Gelişmenin ancak eğitimle gerçekleşeceği inancıyla MESS Eğitim Vakfı, İSOV Eğitim Vakfı ve Gebze Teknik Üniversitesi GTÜ vakıflarının mütevelli heyeti üyesidir.

 1997-2009 yıllarında da Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur.

 Halen MESS işveren sendikası disiplin kurulu başkanıdır.

 Yine Bayraktarlar Holding Yönetim Kurulu dışında, Holdinge bağlı bir çok şirketin yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri ile ilgili Yönetim Kurulu Başkan ve Başkan vekilliği görevlerinde aktif çalışmalarını sürdürmektedir.

Hüseyin SÖZLÜ

Yönetim Kurulu Üyesi

2 Mayıs 1965, Ceyhan’ın Çokçapınar köyünde doğan HÜSEYİN SÖZLÜ; ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girerek 1989 yılında ‘Ziraat Mühendisi ‘ olarak mezun oldu.1990 yılında DSİ’de İşletme Mühendisi olarak göreve başladı,1997 yılında DSİ Kösreli İşletme Ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı.

1999’dan bu yana üç dönem Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçildi.29 Eylül 2013 tarihinde , MHP Genel Başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ tarafından , ‘MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’ olarak ilan edildi.30 Mart 2014 günü yapılan yerel seçimlerde , %34’lük oy oranı ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Halen Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı, Çukurova Belediyeler Birliği Başkanlığı, Türkiye İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği Ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Hüseyin SÖZLÜ, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Av. Zekeriya SANCI

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Samsun’un Lâdik ilçesinde doğan Zekeriya SANCI, orta ve lise öğrenimini Amasya’ da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılında “Türk İş Hukukunda İş Güvencesi Tazminatı” konulu teziyle yüksek lisansını bitirdi.

1996 yılında İstanbul Barosuna kayıtlı olarak staj yaptı. Bir müddet serbest avukatlık yaptıktan sonra, 01.07.1999 tarihinde Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikasında avukat olarak çalışmaya başladı. 01.08.2003 tarihinde Genel Sekreter Yardımcısı, 01.01.2016 tarihinde de Genel Sekreter olarak atandı. 30.09.2016 tarihinde T.C.Adalet Bakanlığı’nın Arabulucular Siciline kaydolarak Arabuluculuk yapma yetkisini de alan Sancı evli ve iki çocuk babasıdır.

İmran OKUMUŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

İmran Okumuş, 1965 yılında Samsun’un Terme ilçesinde doğdu.

Çok genç yaşlarda çalışma hayatına atılan İmran Okumuş, henüz 17 yaşındayken Terme’deki Akalın Tesisleri’nin müdürü olarak akaryakıt sektörüne giriş yaptı.

Uzun yıllar Akalın Tesisleri’nin müdürlüğü görevini yürüten Okumuş, 1990 yılında Terme’de kendisine ait akaryakıt istasyonunu faaliyete geçirerek ticaret hayatına atıldı.

2000 yılında faaliyete başlayan Ulusoy Terme Tesisleri’nin sahibi olan Okumuş’un Terme’deki bu istasyonunun yanı sıra, biri Samsun’da, diğeri de İstanbul’da olmak üzere 3 istasyonu bulunuyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’na (PÜİS) 1993 yılında Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak adım atan Okumuş, 1999 yılında yapılan PÜİS Genel Kurulu’nda Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Uzun yıllar PÜİS’te bu görevini sürdüren İmran Okumuş, 21 Mart 2015 yılında gerçekleştirilen PÜİS Genel Kurulu’nda Genel Başkanlık görevine seçildi.

Bir yandan PÜİS Genel Başkanlığı görevini yürüten Okumuş, öte yandan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kurulan Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Meclisi ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi’nde Meclis Üyeliği görevini sürdürüyor.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK)’in Yönetim Kurulu Üyesi olan İmran Okumuş, 2009 yılında üstlendiği Ulusoy Holding Genel Müdürlüğü görevini de halen yürütüyor.

İmran Okumuş, Uluslararası ve Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu (UYOF) ve Karayolu Yolcu Taşımacıları Profesyonel Yöneticiler Derneği’nin (KAYTAP) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

Okumuş, 1995-1996 ve 1998-1999 sezonlarında Termespor’da Başkanlık ve yöneticilik, 2004-2005 ve 2007-2008 sezonlarında Samsunspor’da yöneticilik görevini üstlendi.

Ticaret hayatı boyunca ticaret ve sanayi odaları ile çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vakıflarda yöneticilik yapan Okumuş, 17 Kasım 2015 tarihinde Kaynak Holding’e kayyum olarak atandı. Yapılan seçimlerde Kaynak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Okumuş, Holding’e bağlı 134 şirket, bir vakıf ve bir derneğin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Okumuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Metin DEMİR

Yönetim Kurulu Üyesi

1963 Erzincan doğumlu A.Ü. İktisat Fakültesi mezunudur. 1985 yılında medikal sektörde çalışma hayatına Nevşehir’de başlayıp 1994 yılında Metdem Sağlık Gereçleri Ltd.Şti.’yi kurarak devam etmiştir. 1998 yılında Azerbaycan’da ilk olan Türk American Medical Center Teşhis Merkezinin kurucularındandır.

1994 yılından bugüne sağlık sektöründe üretim, ithalat ve ihracatları başarıyla sürdürmektedir. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. Ankara Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanlığını yapmaktadır. TOBB medikal sektör meclisinin kurulduğundan bu yana üyesidir ve kurulduğundan bu yana başkan yardımcılığını yürütmektedir. İşveren Heyeti başkanı olarak Asgari Ücret Tespit Komisyonu İşveren Heyeti başkanı olarak görev yapmıştır. Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası kurucuları arasında bulunmakta olup Sendikanın kurulduğu 2003 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Halen dördüncü dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TİSK Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Dr. Selim YÜCEL

Yönetim Kurulu Üyesi

1955 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sungurlu’da, lise öğrenimini İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladı. 1972 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1977 yılında mezun oldu. A.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Biyometri ve Genetik Anabilim Dalı’nda 1979 yılında başladığı Doktora öğrenimini 1984 yılında tamamladı. 1989 yılında TÜBİTAK Yurt Dışı Doktora Sonrası Bursunu kazanarak İngiltere’de İstatistik ve Bilgisayar konusunda çalışma yaptı.

1978 yılında Başbakanlık Toprak ve Tarım Reformu Müsteşarlığında mühendis olarak göreve başladı. Daha sonra geçtiği Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde; 1980-1997 yılları arasında Mühendis, Teknik Uzman, Müdür, 1997-2000 yılları arasında da Tarımsal Üretim Dairesi ile Araştırma, Planlama ve Koordinasyon (APK) Dairesi Başkanlıklarında Daire Başkanı, 28/11/2000 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı, 03/01/2001-17/12/2008 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, 17/12/2008 tarihinden itibaren de aynı kuruluşta Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

2001 yılından 2015 yılına kadar Türkiye Şeker Sanayii İşverenleri Sendikasının Yönetim Kurulu Üyeliğini, 28 Ocak 2015 Tarihinden itibaren de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini sürdürmektedir.

M. Sinan ABEŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 Yılında İstanbul’da doğdu.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

İstanbul Sanayi Odası Meclisinde ve İstanbul Ticaret Odası nezdinde kurulu bulunan komite ve komisyonlarda görev almış olan Abeş, halen Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi olup, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini de sürdürmektedir.

1952 Yılından beri yünlü mamuller sektöründe faaliyet gösteren Abeş İplik San. A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Abeş, İki çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.

Nadir YÜRÜKTÜMEN

Yönetim Kurulu Üyesi

1962 Adana Ceyhan doğumlu Nadir Yürüktümen, Yüksek, ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra, İş hayatına Ceyhan’da tekstil sektöründe başlamıştır. Daha sonra 1988 yılında Saray Halı’da iş yaşamını sürdüren ve değişik kademlerde yöneticilik yapan Yürüktümen; 2008 yılından bu yana Saray Tarım ve Hayvancılık A.Ş. ve Saray Halı A.Ş. şirketlerinde Genel Koordinatör olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Yürüktümen; Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi, TİSK Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Tekstil işverenleri Sendikası Danışma Kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Cengiz TAŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında Bursa’da doğan Cengiz Taş, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1989 yılında Kordsa’da Yatırım Planlama Mühendisi olarak başlamıştır. 1991 yılında Akkök Holding Şirketleri’nden Ak-Al Tekstil Sanayii Anonim Şirketi’nde Bütçe Uzmanı olarak göreve başlayan Taş, aynı şirkette sırasıyla Bütçe Şefi, Bütçe Müdürü, Üretim Koordinatörü, Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve 2004 - 2011 yılları arasında ise Genel Müdür olarak görev almıştır. 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Akkök Holding İcra Kurulu üyesi olan Cengiz Taş, aynı zamanda Akkök Grup Şirketlerininin Yönetim Kurullarında da görev yapmaktadır. Çeşitli derneklerde üyelikleri bulunan Taş, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Danışma Kurulu Üyeliği sorumluluklarının yanı sıra, İkinci Başkan olarak görevine devam etmektedir.

 

Adnan ÇİÇEK

Yönetim Kurulu Üyesi

1957 yılında Trabzon’da doğdu. Lise tahsilini Ankara’da tamamladı. 1974 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Eğitim Bölümüne girdi. Daha sonra sırası ile Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü ile Gazi Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesinin İktisat Bölümlerinden mezun oldu.

01.06.1986 tarihinde Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS)’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan ÇİÇEK, 16.11.1987 tarihinde Uzman’lığa, 16.12.2003 tarihinde de Genel Sekreterliğe atandı.

Devlet Planlama Teşkilatı Beş yıllık Kalkınma Planlarıyla ilgili İhtisas Komisyonlarında Uzman ve Raportör olarak görev yaptı. Çalışma hayatıyla ilgili çeşitli Kurul ve Komisyonlarda görev aldı. 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu gereğince 2004-2010 tarihleri arasında Kamu İşveren Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.TİSK’in 24-25 Aralık 2004 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulundan bu yana Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdüren ÇİÇEK, 14-15 Aralık 2013 tarihinde yapılan 25.Olağan Genel Kurulda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyeliğine yeniden seçildi.

Kamu İşverenlerini temsilen 30.06.2004 tarihinden bu yana Yüksek Hakem Kurulu Üyeliği görevini de yürütmekte olan ÇİÇEK evli ve üç çocuk babasıdır.

ÇİÇEK, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Mustafa ÇÖPOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

01 Eylül 1969 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimin Ordu’nun Ünye ilçesinde tamamladı.

1992 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 1998 yılında aynı anabilim dalında “Doktor” ünvanını elde etti. 2001-2002 yılları arasında TBMM’ de danışman olarak görev yaptı.

2005-2013 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde önce Teftiş Kurulu Başkanı, ardından Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalıştı. 2005 yılında Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın (YERELSEN) kuruluşunda görev aldı ve o tarihten bu yana Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Vekilliği görevini sürdürmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesindegörev yaptığı süre içinde, belediyeyi temsilen Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Antınnal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yılı Şubat-Nisan döneminde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.

2014 yılı Nisan ayından itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2014 yılı Haziran ayından itibaren Fatsa OSB Yönetim Kurulu üyeliği, 2014 yılı Nisan ayından itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Orbel A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Vekilliği ve yine 2015 yılı Aralık ayından itibaren Fındıkgaz A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. 2016 yılı Kasım ayından itibaren de Ünye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

DENETLEME KURULU

Aydın Fethi BAYTAN

Denetleme Kurulu Başkanı

İş yaşamına 1988 yılında Bios Bilgisayar’da Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak başlamış ve Proje Yöneticisi olarak devam etmiştir. 1994 – 2000 yılları arasında Continent’da ve birleşme sonrası Carrefour’da Bilgi Teknolojileri Müdürü görevinde bulunmuştur. 2000 yılında Ak-Al Tekstil Sanayii A.Ş‘ye Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak katılmıştır ; Ak-Al Tekstil’de 2007 -2010 yılları arasında Satınalma, Lojistik ve Sistem Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı, 2011 yılında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak olarak görev yapmıştır .2011 Aralık ayından bu yana Aksa Akrilik Kimya Sanayi AŞ. ‘ de İnsan Kaynakları,Yönetim Sistemleri ve Satınalma Direktörü olarak çalışmaktadır. ISO’da Meslek Komitesi üyeliklerinde bulunmuş, TTSIS’de halen Denetleme Kurulu üyeliği yapmaktadır.

Baytan, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü 1988 yılında tamamlamıştır.

1965 doğumlu, evli ve 1 çocuk babasıdır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Bora KOÇAK

Denetleme Kurulu Naip Üyesi

1969 yılında Ankara’da doğmuştur. 1985 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni, 1989 yılında Deniz Harp Okulu Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirmiştir. 2007 yılında da Harvard Business School’da İleri Yönetim Programı’nı bitirmiştir. Kariyerine 1989 – 1996 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri’nde başlamış olup, Teknik Yönetim Pozisyonlarında,Teknik Subay Şefi olarak görev yapmıştır. 1996 – 1999 tarihleri arasında Çelik Motor Tic.A.Ş.’de sırasıyla Eğitim Şefi , Satış Sonrası Hizmetler Şefi ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü olarak ; 1999 – 2001 tarihleri arasında Çelik Motor Tic.A.Ş.’de Kia Ürün Müdürü olarak; 2001 – 2005 tarihleri arasında da Kia-Honda-Lada Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.

Temmuz 2005 – 2008 tarihleri arasında Citroen Baylas Otomotiv A.Ş.’de Genel Müdür olarak; 2008 – 2010 tarihleri arasında da Mazda Motor Europe(Türkiye) Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

2010 Mart – 2016 Temmuz tarihleri arasında Anadolu Grubu Kia Çelik Motor Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 Ağustos ayı itibariyle de Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,MESS Yönetim Kurulu Üyesi ve TİSK Denetleme Kurulu Üyesidir.

 

Fatih Kemal EBİÇLİOĞLU

Denetleme Kurulu üyesi

DİSİPLİN KURULU

Recep Şükrü Ergün

Disiplin Kurulu Üyesi

 Hazırlanıyor..

Mehmet Tahir Demirpençe

Disiplin Kurulu Üyesi

Erkan Kafadar

Disiplin Kurulu Üyesi

1967 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen Erkan Kafadar, ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamış, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına 1991 yılında Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A. Ş.’de başlamıştır. 1995 – 2001 tarihleri arasında Borçelik İhracat Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Ocak 2002 – Ağustos 2006 tarihleri arasında Borçelik’te Satış – Pazarlama – Satınalma ve Müşteri Teknik Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2006-2015 yılları arasında Borçelik Genel Müdürü olarak görev yapan Kafadar, 2015 Ocak ayından bu yana Borçelik Yönetim Kurulu Murahhas üyeliği ve Borusan Holding İcra Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

İngilizce ve Almanca bilen Erkan Kafadar, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Barış Haşemoğlu

 BARIŞ HAŞEMOĞLU

Doğum tarihi              :  11.10.1974

Doğum Yeri                :  Bitlis

Medeni Durum           :  Evli  (2 çocuk)                                           

Eğitim durumu           :  Üniversite (Mezun)                       

Askerlik duru.             :  Tamamlandı (1999)

Toplam Tecrübe         :  21 yıl                                                          

Ehliyet                        :  B (1992)

Eğitim:

Üniversite:                 1995-1997  The American College, London

                                   İşletme Lisans Diploması

                                   1993-1995 Bilkent Üniversitesi, Ankara

                                   SBFF – İktisat Bölümü

 İlk Öğretim ve Lise:                          

                                   1981-1992 Özel Yükseliş Koleji

İş Deneyimi:

AQUA Enerji Üretim A.Ş. / Yönetim Kurulu Başkanı

Toplam Kurulu Gücü 127 MW olan 6 tane Hidroelektrik Santral Projesi ve 165 MW’lık Rüzgar Elektrik Santrali Projesi’nin geliştirilmesi ve belirli bir yatırım programı dahilinde hayata geçirilmesi. Halihazırda Kayalık HES (6 MW ) de üretim başlamıştır, Sena HES (16MW) inşaatı devam etmektedir.

HAŞEMOĞLU İnşaat San. Ltd. Şti./ Yönetim Kurulu Üyesi

2001-2003 Türk Patent Enstitüsü Genel Müdürlük Binası İnşaatı

Haşemoğlu İnş.- Aydeniz İnş. Ortak Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı

İşin geliştirilmesi, FİDİC Tip Sözleşme ve Proje Yönetimi

2004-2006 Erbil-Keznezan 1. Kısım Yol İnşaatı

İşin geliştirilmesi, Sözleşme ve Proje Yönetimi

2006-Devam ediyor Erbil Mega Project

İşin geliştirilmesi, Sözleşme ve Proje Yönetimi

NATHAŞ Turizm A.Ş. /  Genel Müdür

1999-2000 White Tail Oberj İşletme Müdürü

2006-2008 Hydros Beach Resort (1. Sınıf tatil köyü)

Turistik Tesis’in Yenilenmesi, İşletilmesi ve 2008 yılında yabancı yatırımcıya kiraya verilmesi

Üyesi Bulunduğum Kuruluşlar

 

                                   ATO    _ Ankara Ticaret Odası

                                   ASO    _ Ankara Sanayi Odası

2006-2008 Üstyapı İnşaat Komite uyesi

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

2014-2020 Yönetim Kurulu Üyesi

2016-2020 Mütevelli Kurulu Üyesi

                                   TMB   _ Türkiye Müteahhitler Birliği

                                   2017-2020 Denetleme Kurulu Üyesi

                                   İNTES_ İnşaat Sanayi İşveren Sendikası

                                   2011-2012 Denetleme Kurulu Başkanı

                                   2014-2020  Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

                                   TYD    _ Turizm Yatırımcılar Derneği

                                   TUGİAD_ Türkiye Genç İşadamları Derneği

                                   2000-2002 Ankara Şubesi Genel Sekreteri

                                   2000-2004 Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

                                   2004-2006 Ankara Şubesi Başkanı

                                   2006-2008 Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yard.

                                   ATC    _ American Turkish Council_ İnşaat ve Enerji Komitesi Üyesi

                                   DEIK  _Türk-Avrasya İş Konseyi ve Türk- Ortadoğu İş Konseyi

                                   Türk Afgan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi

                             Türk Lübnan İş Konseyi Yürütme 

TİSK ONURSAL BAŞKANLARI

Şahap Kocatopçu

TİSK Onursal Başkanı

Halit Narin

TİSK Onursal Başkanı

Refik Baydur

TİSK Onursal Başkanı

Tuğrul Kudatgobilik

TİSK Onursal Başkanı

Yağız Eyüboğlu

TİSK Onursal Başkanı

KONFEDERASYON’UN GÖREV İFA ETMİŞ BAŞKANLARI

Şahap Kocatopçu

20.12.1962-19.12.1967

Kemal Haraççı

8.1.1968 - 26.12.1968

Ertuğrul Sosyal

8.1.1969 - 25.4.1970

Halil Kaya

5.5.1970 - 27.4.1974

Halit Narin

27.4.1974 - 12.12.1989

Refik Baydur

12.12.1989 - 26.12.2004

Tuğrul Kudatgobilik

26.12.2004 - 01.07.2014

Yağız Eyüboğlu

01.07.2014 - 03.12.2016

Kudret Önen

03.12.2016 - 03.05.2019

Özgür Burak AKKOL

03.05.2019 -