TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZGÜR BURAK AKKOL’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZGÜR BURAK AKKOL’DAN  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

28.10.2019

 

 TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZGÜR BURAK AKKOL’DAN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

 

“Bu tarihi gün, bilhassa içinde bulunduğumuz ülke gündeminde, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenmemizi gerekli kılmaktadır”

 

 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Ulusumuzun, Büyük Önder Atatürk’ün liderliğinde kurduğu Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.  

 

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimiz tüm milletimizin çabalarıyla verilen mücadelenin emsalsiz bir eseridir.

 

Bu tarihi gün, bilhassa içinde bulunduğumuz ülke gündeminde, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenmemizi gerekli kılmaktadır.

 

Cumhuriyetimizin kurulması, milletimizin tüm dünyaya ilan ettiği bağımsızlık ve demokrasinin sönmeyen meşalesi olmuş, bilimin ve sanatın ışığında dünya ülkelerine örnek teşkil edecek müreffeh bir ülke olmamızın yolunu açmıştır.


Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve TİSK camiası adına, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”