TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI KUDRET ÖNEN’DEN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

TİSK YÖNETİM KURULU BAŞKANI KUDRET ÖNEN’DEN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kudret Önen mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919, Kurtuluş Savaşı için ilk adımın atıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketinin tarihidir. Yurdumuzun düşman kuvvetlerinden arındırıldığı, bütün dünyanın şahit olduğu bu büyük mücadele, milletimizin azim ve kararlılığı sonucunda zaferle taçlandırılmıştır.

Türk işverenleri olarak; gençlerimizin gelişen dijital dünyada daha nitelikli örgün ve mesleki eğitimler alarak, yeni nesillerimize örnek teşkil edecek başarılı iş yaşamlarına sahip olmalarını destekliyoruz. Gençlerimizin işgücümüze daha fazla katma değer sağlayacak iş ve mesleki alanlara yönelmeleri için üzerimize düşen görevleri büyük bir gayretle yapmaya devam edeceğiz.

Şahsım ve camiamız adına, bu özel günü gençlerimize armağan eden, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”